ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 17

شیلنگ سیلیکونی و موارد کاربردی این محصول

شیلنگ سیلیکونی چیست

شیلنگ سیلیکونی در صنایع پزشکی، آزمایشگاهی و غذایی استفاده گسترده ای دارند. این محصولات از سیلیکون 100% خالص تهیه می شوند. از عمده کاربرد شیلنگ های سیلیکونی برای انتقال سيالات و یا وکیوم می توان نام برد. نداشتن بو و مزه، غیر سمی بودن در کنار سایر خواص سیلیکون از مهمترین مزایای برای کاربرد در صنایع فوق می باشد. این شیلنگ ها در سختی های مختلف و همچنین با خاصیت تاخیر انداز شعله – Flame Retardant – قابلیت تولید دارند. شیلنگ های سیلیکونی مستقیما در محدوده وسیعی از برنامه های کاربردی از جمله کامیون ها، اتوبوس ها، ماشین های با کارایی بالا، فرمول 1، مسابقات اتومبیل رانی جهانی و مسابقات اتومبیل رانی استفاده می شود. شیلنگ سیلیکونی استحکام کششی خوبی دارند مقاومتش در برابر پارگی در طولهای مختلف زیاد بوده که این ویژگی آن را از شیلنگ های لاستیکی معمولی متمایز میسازد . دامنه کاری آن ها بسیار وسیع بوده و دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشند. این محصولات در دما های بسیار بالا تر از دمای محل زندگی میکروب ها و قارچ ها مقاومت نشان داده و به همین دلیل در ساخت تجهیزات پزشکی پر کاربرد می باشند. شیلنگ سیلیکونی تقویت شده پلی استر بیشتر در برنامه های رادیاتور و خنک کننده یافت می شود. هر شخصی میتواند به راحتی هر اندازه به طول مورد نیاز برش بدهد.

ویژگی شیلنگ سیلیکون

 • مقاومت در برابر دمای بالا و دمای پایین
 • عملکرد بصورت عایق الکتریکی قوی
 • مقاوم در برابر پارگی و ترکیدن آن
 • مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش
 • شفافیت بالا
 • انعطاف‌پذیری عالی و بدون تغییر شکل در طی طول عمر مفید
 • شیلنگ سیلیکونی کیفیت بالا به هیچ عنوان فرسوده و جنس آن سخت و شکننده نمی‌شود.
 • شیلنگ سیلیکون نسوز به علت شعاع خمش بالا یا قدرت خمیدگی برای محیط‌هایی که دسترسی در آنها دشوار هست بسیار مناسب است.
 • شیلنگ سیلیکونی در دماهای بسیار بالاتر از دمای زندگی میکروب‌ها و قارچ‌ها مقاومت نشان داده است.
 • شیلنگ سیلیکونی عالی برای کارکردهای فشار پایین
 • انعطاف پذیری در دماهای پایین تقریبا تا -۶۰ درجه سانتیگراد، فرمولاسیون ویژه تقریبا تا -۹۰ درجه سانتی گراد.
 • مقاوم در برابر بسیاری از مواد شیمیایی
 • بدون هیچ گونه جذب مایعات
 • بازدارنده شعله یا ضد شعله بودن شیلنگ سیلیکونی نسوز
 • نرم‌تر از لوله‌های خلاء استاندارد

برخی از نمونه کارها

شیلنگ های بخاری: رادیاتور به طور خاص طراحی شده اند تا با نیازهای شدید سیستم های گرمایشی و خنک کننده مواجه شوند که در آن طول های مداوم (تا 30 متر) مورد نیاز است. موجود در تعداد زیادی از اندازه های معمول یافت می شود.

درجه شیلنگ سیلیکونی آرنج: ساخته شده با ساختار تقویت شده چند لایه فرموله شده و آنها را ایده آل برای جایگزینی شیلنگ های لاستیکی قدیمی و به ویژه برای همه برنامه های کاربردی لوله کشی سفارشی خنک کننده مناسب است.

شیلنگ های شل سیلیکون : این شیلنگ برای جذب شوک و ارتعاش طراحی شده است.

شیلنگ های سیلیکونی تقویت شده سیم فلزی خودکار فلکس: شیلنگ های تقویت شده با سیم، انعطاف پذیری بالایی دارند، فشار زیادی را پشت سر می گذارند و تحت خلاء سقوط نمی کنند. سیلیکون داخلی سیم اجازه می دهد تا شیلنگ خم بدون ترس از آن جرقه زدن و مسدود کردن جریان هوا.

شیلنگ سیلیکون تقویت شده پلی استر: تقویت کننده از 4 تا 5 تکه پارچه پلی استر پارچه بافندگی متوسط است که بسته به قطر انتخاب می شود، شیلنگ ها در رنگ های استاندارد آبی، سیاه و قرمز در دسترس هستند و رنگ های ویژه می توانند عرضه شوند.

کارخانه ایران بسپار سیلیکون تولید کننده انواع محصولات سیلیکونی اعم از شیلنگ های سیلیکونی شامل شیلنگ سیلیکونی اسفنجی، شیلنگ سیلیکونی رنگی و شیلنگ سیلیکونی بیرنگ است.

تولید شیلنگ سیلیکونی

کارخانه ایران بسپار سیلیکون با تولید و پخش انواع مواد اولیه سیلیکونی، اکسترودری سیلیکونی، مدلینگ سیلیکونی، ورق سیلیکونی، پارچه سیلکیونی، چسب سیلکیونی و افزودنی های سیلیکونی گامی بزرگ در صنعت سیلیکون کشور برداشته است. یکی از محصولات مهم این کارخانه شیلنگ سیلیکونی می باشد که ایران بسپار سیلیکون با در خدمت گرفتن نیرو های مجرب، کارآزموده و دستگاه های بروز اقدام به تولید سه نوع از این محصول کرده است که از آن ها می توان شیلنگ سیلیکونی اسفنجی که دارای قابلیت انعطاف بالا در عین دمای زیاد است، شیلنگ سیلیکونی بیرنگ بدون هر گونه ناخالصی و شیلنگ سیلیکونی رنگی در ابعاد و رنگ های مختلف نام برد.

فروش شیلنگ سیلیکونی

فروش شیلنگ سیلیکونی را میتوان جزوه معدود کالاهایی دانست که نیاز به بازاریابی نزدیک دارد و دلیل آن این است که محصول تخصصی می باشد و فروش آن باید توسط افراد متخصص و اگاه به مسائل لاستیک و پلاستیک در سطح بالا انجام گیرد. این مسائل به دلیل تنوع فوق العاده گسترده در صنایع و تولیدات مرتبط به محصولات سیلیکونی فروش آن را سخت تر میکند. همچنین به دلیل داشتن انواع و ابعاد به شدت متفاوت و مواد اولیه گوناگون و بازه گسترده در نوع تولید نیز دلیل بر سخت بودن فروش این محصول می باشد. همچنین فروش آن باید پس از مشاوره و تحلیل نسبت به کاربرد ان به صورت کاملا سفارشی تولید گردد. بنابراین نمی توان فروش آن را به افراد غیر متخصص سپرد. فروش شیلنگ سیلیکونی را میتوان در انواع کیفیت عرضه کرد و هر چه با کیفیت تر باشد، فروش این محصول را مشکل تر می کند. چون تخصصی تر می شود و در موارد خاص تر استفاده می شود. به طور مثال فروش شیلنگ سیلیکونی در گرید دارویی و صنایع غذایی باید به طور کاملا پیشرفته انجام گیرد.

قیمت شیلنگ سیلیکونی

قیمت شیلنگ سیلیکونی در انواع مختلف می باشد چون در ابعاد و اندازه های متفاوت ارائه میگردد. هرچه شیلنگ سیلیکونی قطور تر به نسبت قیمت آن بیشتر می شود. همچنین قیمت شیلنگ سیلیکونی بسته به جنس مورد نیاز متغیر است. هر چه جنس مورد نظر با کیفیت تر باشد، قیمت این محصول افزایش خواهد یافت. عوامل اصلی در تعیی قیمت شیلنگ سیلیکونی را می توان در مرحله اول به میزان اختلاف قطر داخل و قطر خارج دانست. به عبارتی به ضخامت گوشته ی شیلنگ و در مرحله بعد به جنس مورد نیاز استفاده شده اشاره کرد. یعنی هرچه شیلنگ شفاف تر باشد قیمت شیلنگ سیلیکونی بیشتر می شود. شاید به توان اصلی ترین فاکتور در تعیین قیمت شیلنگ سیلیکونی را به در صد خالص بودن و نداشتن ناخالصی تعیین نمود. قیمت شیلنگ سیلیکونی ممکن است به دلیل استفاده در موارد بهداشتی مانند تجهیزات پزشکی و لوازم آزمایشگاهی به دلیل متفاوت بودن مواد تشکیل دهنده، از قیمت آن در صنایع دیگر بیشتر باشد.

ابعاد و ماندگاری شیلنگ نسوز سیلیکونی چقدر است؟

میزان طول عمر برای این شیلنگ ها در حالت ایده آل به مدت ده سال است. این میزان ماندگاری در شیلنگ های سیلیکونی نسوز تحت تاثیر عواملی مختلف است. از جمله این شرایط قرار دادن و یا نگهداری این شیلنگ ها در دمای مناسب با شرایط کنترلی مناسب می باشد که اگر دمای نگهداری و استفاده آن در دمای بیشتر از استاندارد تعریف شده باشد میزان طول عمر شیلنگ های نسوز سیلیکونی را کاهش خواهد داد.