ساعت کاری: شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 17

اورینگ سیلیکونی و انواع این محصول

اورینگ سیلیکونی چیست؟

اورینگ سیلیکونی (O’Ring Silicone) یا پلی دی متیل سیلوکسان از خانواده محصولات سیلیکونی هستند. این نوع از سیلیکون ها در برابر گرما مقاومت بسیار بالایی دارند و همین امر باعث شده علی رغم قیمت نسبتا بالای آنها در صنایعی که حرارت در آنجا بالاست پرکاربرد باشد.

خواص اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی دارای خواص منحصر به فرد مانند حل پذیری در حلال های آلی، حل ناپذیری در آب و الکل ها، بی اثری شیمیایی، خواص بالای دی الکتریک، اشتعال پذیری نسبتا پایین، گرانروی کم در درصد بالای رزین می باشد. همین امر باعث شده در صنایع مختلف به عنوان سیال هیدرولیک و انتقال گرما، روان کننده و گریس، رزین های لایه کاری، درزگیر برای مصارف برقی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات اورینگ سیلیکونی لاستیکی

  • مقاوم در برابر : درجه حرارت شدید، رشد قارچی، اشعه ماوراء بنفش و اشعه ماوراء بنفش، و هوای فشرده
  • موارد استفاده : سوخت، سیلیکون و نفت بر اساس روغن، اسید
  • محدوده دما : 75- درجه فارنهایت تا 450 درجه فارنهایت (-60 درجه سانتی گراد تا 232 درجه سانتی گراد)
  • درجه سختی : 30 تا 80
  • استاندارد سختی : 70
  • رنگ های استاندارد: زنگ زده / نارنجی، شفاف؛ رنگ های دلخواه نیز پذیرفته می شود.

کاربرد اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی با عنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز نامیده می شود. این محصول یک درز گیر مکانیکی به شکل هلالی است که حلقه ای لاستیکی با سطح مقطع گرد می باشد و برای قرار گرفتن در یک شیار و تحت فشار بودن میان دویا چند بخش طراحی شده است تا آب بندی در محل اتصال ایجاد نماید. از اورینگ می توان در کاربردهای ایستاتیک یا دینامیک در جایی که بین اورینگ و بخشهای متصل به آن حرکت وجود دارد استفاده کرد. مثال هایی از کاربرد دینامیک اورینگ مانند شفتهای پمپ دوار و پستونهای سیلندر هیدرولیکی می باشد. این سیلیکون رایج ترین نوع آب بندی است که در طراحی ماشین آلات استفاده می شود چرا که اورینگ ها ارزان قیمت هستند و به آسانی قابل تولید هستند، قابل اطمینان هستند و نصب آسانی دارند. همچنین می توانند دهها مگاپاسکال(هزاران پاسکال) فشار را آب بندی نماید.

انواع اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی در دو شکل حلقه ای و همچنین متری موجود می باشد. اورینگ حلقه ای معمولاً در سایزهای استاندارد وجود دارد. وقتی نیاز به اورینگی با قطر خیلی بزرگ باشد از اورینگ متری استفاده می شود که با چسب به شکل حلقه ای تبدیل می شود و قابل استفاده می باشد. اورینگ ها تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارند.

تولید اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی با روش اکستروژن، قالب گیری تزریقی، قالب گیری با فشار و قالب گیری انتقالی تولید می شوند. تولید این محصول اولین بار در سال 1896 توسط یک سوئدی به نام جی او لوندبرگ انجام شد. این محصول در سال 1891 وارد آمریکا شد. در طی جنگ جهانی دوم دولت آمریکا از امتیاز تولید اورینگ سیلیکونی به عنوان محصول مهمی مرتبط با جنگ بهره برداری شد و حق تولید آن را به سازمانها اعطا کردند.

خرید اورینگ سیلیکونی

گروه تولیدی صنعتی ایران بسپار سیلیکون ارایه دهنده اورینگ سیلیکونی (O’Ring Silicone) در تمام اندازه های استاندارد است. اورینگ سیلیکونی در انواع شکل های درخواستی برای سفارشات و نیازهای خاص تولید می شوند. تولید این محصول با درجه سختی، رنگ و تمام نیازهایی که مشتریان لازم داشته باشند تولید خواهد شد.